Седам ученика наше школе узело је учешћа на 9. литерарном конкурсу „Смешне песме и приче“ којим се обележава рођендан Бранка Ћопића. Конкурс је организовао Дечији културни центар Београд. Чак 4 наша ученика су добила награде, а смешне песме и приче су стизале из свих делова Србије и Црне Горе. Вукашин Рачић VI-1 награђен је похвалом, Никола Џикић VI-1 и Маша Трајковић VII-2 освојили су треће место, а Петра Пауновић VI-1 добила је другу награду. Менторка награђених ученика је наставница Соња Арсић Вукомановић.

На Трећем међународном руско-српском конкурсу са темом „Слобода“ специјална награда је припала Егору Бубнову који је прошле школске године завршио школовање у нашој школи. Егор је писао рад на српском језику као нематерњем. Менторка награђеног ученика је наставница Драгана Миловановић.

Свим нашим песницима желимо још много лепих радова!