Резултати са такмичења

РЕЗУЛТАТИ СА ТАКМИЧЕЊА У ШКОЛСКОЈ 2018/19. ГОДИНИ

 

Општинско такмичење

Српски језик

Ана Раос 7/3 1. место (Јелена Петаковић)

Јована Машкарин 6/1 2. место (Драгана Миловановић)

Уна Ерор 6/2 2. место (Драгана Миловановић)

Марко Тошев 7/2  2. место (Наташа Полић)

Маша Милић 5/1 3. место (Наташа Полић)

Нађа Грего Ружир 6/4   3. место (Драгана Николин Коларић)

Ана Пајић 7/3 3. место (Јелена Петаковић)

Љубица Момировић 7/4 3. место (Наташа Полић)

Ађелина Николић 8/3 3. место (Јелена Петаковић)

 

Књижевна олимпијада

Сара Ковачевић 8/1 3. место (Наташа Полић)

 

Енглески језик

Анастасија Костић 8/1  3. место (Наташа Маринковић)

Софија Милосављевић 8/4  3. место (Наташа Маринковић)

 

 

Француски језик

Уна Јовановић 8/1   3. место (Тања Веселинов)

Анђелина Николић 8/3   3. место (Тања Веселинов)

 

Информатика

Теодора Жегурски 8/4 1. место (Вера Вучићевић)

Теодора Даутовић 6/3 1. место (Вера Вучићевић)

Лука Живковић 5/3  1. место (Вера Вучићевић)

Огњен Симеуновић 6/1  2. место (Вера Вучићевић)

Сергеј Кецман 8/3  2. место (Вера Вучићевић)

 

 

Физика

Михаило Јанчевић 7/1  2. место (Сибела Минић)

Стефан Вучковић 6/3  3. место

Стефан Безбрадица 6/4  3. место

 

Математика

Михаило Јанчевић 7/1  1. место (Зорица Јелић)

Милош Тошев 4/4  1. место (Лидија Којић)

Татјана Дражић 3/1  2. место (Биљана Томић)

Анастасија Митровић 3/2  2. место (Ненад Јокић)

Јован Стојановић 4/3  2. место (Драгица Симић)

Михајло Ђурђевић 3/4   3. место (Александра Гостовић)

Теодора Елез 3/4  3. место (Александра Гостовић)

Сара Ерор 3/3   3. место (Дина Војновић)

Милош Ћировић 3/3  3. место (Дина Војновић)

Стефан Савић 4/1   3. место (Соња Микић)

Василије Ршумовић 4/3  3. место (Драгица Симић)

Никола Срећковић 5/1  3. место (Ана Рили)

Стефан Вучковић 6/3  1. место (Марија Тошић)

Марко Тошев 7/2  3. место (Зорица Јелић)

Михајло Костић 7/1   3. место (Зорица Јелић)

Урош Џамбас 7/4   3. место (Ана Рили)

 

Географија

Михаило Костић 7/1  2. место (Владимир Јовичић)

Радован Јеремић 7/4  3. место (Владимир Јовичић)

Милена Кантар 8/1  3. место (Владимир Јовичић)

Митар Папан 8/1  3. место (Владимир Јовичић)

 

 

Историја

Катарина Каназир 5/3   2, место (Љиљана Марковић)

Никола Недељковић 8/4   3. место (Љиљана Марковић)

 

 

 

Музичка култура

Златна сирена општинско такмичење

Данијела Станић 8/3   1. место (Вукица Јосимовић Вукосављевић)

Анастасија Костић 8/1   2. место

Софија Милосављевић 8/4  2. место

 Данијела Станић 8/3 и Анастасија Костић 8/1 (дует)   1. место

Катарина Ђокић 8/4, Софија Милосављевић 8/4 и Жарко Арсенијевић 8/4 (терцет)   1. место

 

Градско такмичење

Књижевна олимпијада

Сара Ковачевић 8/1   3. место (Наташа Полић)

 

Енглески језик

Анастасија Костић 8/1   3. место (Наташа Маринковић)

 

Музичка култура

Златна сирена градско такмичење

Данијела Станић 8/3 и Анастасија Костић 8/1 (дует)  1. место (Вукица Јосимовић Вукосављевић)

Катарина Ђокић 8/4, Софија Милосављевић 8/4 и Жарко Арсенијевић 8/4 (терцет)  1. место (Вукица Јосимовић Вукосављевић)

 

Физика

Михаило Јанчевић 7/1   2. место (Сибела Минић)

Стефан Вучковић 6/3    3. место (Сибела Минић)

 

Хемија

Михаило Јанчевић 7/1   1. место (Катица Михајловић)

Марија Ђелић 7/2    3. место (Катица Михајловић)

Награде

 

октобар 2018.

Ученица наше школе, Маја Ухрик (4/1) освојила је треће место на конкрсу за недовршену причу. 

 

септембар октобар 2018

Никола Срећковић, ученик 5/1, награђен је на ликовном конкурсу „Моје је право да живим срећно и здраво без насиља“, у организацији Пријатеља деце Земуна.

Њему и осталим ученицима основних школа  Земуна, као и деци из предшколских установа, у Градској општини Земун  додељене су награде, уз пригодан пратећи програм.

 

Још једна песничка награда за нашу ученицу Катарину Каназир 5/3. Катарина је је у уторак 9. 10. 2018. године, заједно са библиотекарком Благицом Здравковић, учествовала на међународној књижевној манифестацији у Мирјеву, у организацији књижевног клуба „Мала птица“ и градске библиотеке „Мома Димић“. Њена песма „Био једном један“ освојила је трећу награду и штампана у зборнику „Мирјевски Орфеј“.

 

 

14.2.

Као и прошле, и ове године наш Кончарац је освојио републичку награду за најбољи основношколски часопис! Овај пут припало нам је треће место. Део редакције Кончарца, ученици осмог разреда, заједно са наставницом Јеленом Петаковић посетили су Филолошки факултет где им је професорка Зона Мркаљ, председница Друштва за српски језик и књижевност, честитала и уручила признање. Обишли су факултет, имали прилику да погледају фототипско издање Мирослављевог јеванђеља, а посебно им се допала Сала хероја, чувени амфитеатар, где им је и додељена награда.

 

 

Дана 04.03.2019. године, у ОШ „Лазар Саватић“ са почетком у 12 часова, одржано је општинско такмичење соло певача и малих вокалних састава под називом „Златна сирена“.
На такмичењу су учествовали ученици наше школе и постигли следеће резултате:

Соло певање:
Данијела Станић 8/3 прво место
Анастасија Костић 8/1 друго место
Софија Милосављевић 8/4 друго место

Дует: ( прво место)
Данијела Станић 8/3
Анастасија Костић 8/1 

Терцет: ( прво место)
Катарина Ђокић 8/4
Софија Милосављевић 8/4
Жарко Арсенијевић 8/4 

Ученици који су освојили прва места, пласирали су се даље за градско такмичење.
Све ученике је спремала и водила професор музичке културе, Вукица Јосимовић Вукосављевић.

 

 

18.3.2019.

У организацији друштва „Пријатељи деце Земуна“ додељене су награде на конкурсу за најбоље дечје карикатуре „Мали Пјер“.
Ученице наше школе Николина Вучетић 2/3,  Софија Даниловић 7/4 и Миа Савковић 4/2 примиле су своје награде.

 

 

18.3.2019.

У организацији друштва „Пријатељи деце Земуна“ додељене су награде на конкурсу за најбоље дечје карикатуре „Мали Пјер“.
Ученице наше школе Николина Вучетић 2/3,  Софија Даниловић 7/4 и Миа Савковић 4/2 примиле су своје награде.

 

На Међународном фестивалу хумора и сатире Златна кацига ученица наше школе Уна Ерор
6/2 освојила је другу награду. На свечаној додели награде у Крушевцу, добила је и своју
карикатуру у знак сећања на ово занимљиво такмичење, као и дводневну радионицу Мастер
клас на јесен. Честитамо!

 

 

Лена Вајс II/2 Недовршена прича „Мала столица“

Ученица је освојила треће место на конкурсу за Недовршену причу у организацији Пријатеља деце Земуна

 

 

Дана 22.03.2019.године, у Дечијем културном центру у Београду, одржано је градско такмичење малих вокалних састава под називом „Златна сирена“.

На такмичењу су учествовали следећи ученици:                  

 

Дует:

Данијела Станић     8/3

Анастасија Костић  8/1

 

Терцет:

Катарина Ђокић             8/4

Софија Милосављевић 8/4

Жарко Арсенијевић       8/4

  

Сви ученици су освојили прва места и самим тим ће поново наступати на Ревији победника у месецу априлу, када ће им се свечано уручити заслужене дипломе.

Ученике је спремала и водила 

професор музичке културе, Вукица Јосимовић Вукосављевић.