Tv_dvoriste

Извор: ЈКП „Градска чистоћа“

Представници ЈКП „Градска чистоћа“ су 25.08.2016. уручили награду првопласираној основној школи „Раде Кончар“у Земуну поводом акције „Избор за најуредније школско двориште“ за школску 2015/2016 годину. Директорки Маји Костић уручена је прва награда – конструкција за одбојку са мрежом.

На конкурс, који је трај121ао до краја маја 2016, се пријавило 36 основних школа са територије Града Београда. Након прегледа свих пријава и обиласка основних школа које су ушле у ужи избор, комисија је једногласно одлучила да школе буду рангиране на следећи начин:
1. Основна школа „Раде Кончар“, Земун
2. Основна школа „Раде Драинац“, Палилула
3. Основна школа „Јефимија“, Обреновац
4. Основна школа „Душан Дугалић“, Врачар

Ово такмичење које организијује ЈКП “Градска чистоћа“ у сарадњи са Секретаријатом за образовање Града Београда има за циљ подстицање свести код деце колико је важно водити рачуна о животној средини.