Током новембра и децембра месеца интензивирала се акција давања предлога за мото школе. Акција је започела тако што је свако одељење добило прилику да да свој предлог. Након давања предлога, пред ученицима у Ученичком парламенту и
Вршњачком тиму није био ни мало лак задатак. Ученички парламент је у уторак 5.12.2023. издвојио неколико предлога, ау среду 6.12.2023. године је Вршњачки тим издвојио неколико предлога. Добили смо 15 предлога. Ти предлози су истакнути на огласној табли, са својим редним бројем, а испод табле је постављена кутија, са упутством да сваки ученик може да гласа тако што ће на папирић да напише број предлога који му се највише свиђа. Дат је рок за гласање од недељу дана. Хвала учитељици Радмили Марковић која се потрудила да буде лепо, шарено и представљено ведрим дечјим бојама. Запослени и чланови Савета родитеља су гласали за те предлоге путем Гугл упитника, а чланови Школског одбора на седници Школског одбора. Убедљиво највећи број гласова добио је предлог:

„И у добру и у злу, знај да Кончар биће ту.“

Те је овај предлог изабран за мото наше школе.
Хвала свима који су дали свој допринос, како у осмишљавању, тако и у избору.

Сибела Минић
Ирена Јосиповић