У Уторак 04.04.2017. у холу наше школе свечано је отворена изложба слика Милорада Пекића под називом „Носиоци светла“. Изложено је двадесет слика које обрађују тему старих дечијих игара у амбијенту старог Земуна. Изложбу је пред бројним посетиоцима отворила Драгана Миловановић, професор српског језика и књижевности. Посетиоцима се, потом, обратила директорка школе Маја Костић. Након кратког музичког програма наших ученика сликар се обратио публици речима да је на идеју да се позабави овом темом дошао пре неколико година када је видео на Јеловцу како деца тапкају сличице. То је евоцирало успомене на његово детињтво и на игре којима се он играо, те је пожело да савременој деци предочи како се његова генерација играла.

Буран аплауз и снажне емоције публике изазавала је изјава сликара да све слике поклања школи. Директорка се захвалила сликару у име колектива и ученика школе рекавши да школа од оснивања није имала дако значајан  и леп поклон! Слике ћемо чувати и трудити се да своје ученике васпитавамо у духу светла којим слике зраче.