Ученици II-4 наше школе  су са својом учитељицом Драганом  Жужић Силбашки посетили погон ЈКП „Градска чистоћа“ у општини Нови Београд.

Погон је отворио капије за београдске малишане који су желели да искористе јединствену прилику да кроз едукативну радионицу више науче о рециклажи, зашто је она важна, како се правилно одлаже отпад и ко су људи који брину о чистоћи престонице.

Такође, могли су да виде и чују како се перу контејнери, како се перу и чисте улице и, оно што је најважније, шта заједно можемо да урадимо како би Београд био још чистији и уреднији град.

Ова акција је последица одличне сарадње предузећа са београдским основним школама, којом настављамо едукацију најмлађих Београђана о значају екологије, заштите животне средине, рециклаже и правилног одлагања отпада.