На додели награде „Дoситејево перо“

dscn1532

Чланови дечјег књижевног жирија су у петак 7. 10. 2016. године били присутни у Удружењу књижевника Србије на свечаној додели награде „Доситејево перо“. Међу њима су биле и ученице наше школе: Уна Ерор 42, Драгана Шурок 43, Нађа Грего – Ружир 44, Јелена Савић 81, Ива Стаменковић 81 и Катарина Биоградлија 83. Након што су месецима читале и оцењивале књиге наших савремених писаца за децу, наше младе књижевне критичарке, захваљујући оваквој књижевној манифестацији, могле су да се упознају и друже са ауторима тих занимљивих књига. Овогодишњи добитници „Доситејевог пера“ су књижевници: Јасминка Петровић, чији је роман „Лето када сам научила да летим“ победио у категорији за старији дечји узраст, а у категорији за млађи дечји узраст Бранко Милорадовић са романом „Београдска мумија“. Награде су добили и Добрица Ерић, Николета Новак, Гордана Малетић и најмлађи награђени аутор дванаестогодишњи Лав Лукић. Наше ученице су се вратиле са захвалницама и лепим књигама, али оно што ће највише памтити биће незаборавни сусрети са писцима. Дивне утиске поделиле су са њима и Благица Здравковић, школски библиотекар, Ратка Безбрадица, професор разредне наставе и Биљана Шурок, ђачки родитељ.