Упис деце у први разред основне школе у школској 2024/2025. години обавезан је за сву децу рођену од  1. марта 2017. до 28. фебруара 2018. године. Упис ће се вршити од 1. априла 2024. године преко Портала е-управа https://euprava.gov.rs/  (Услуге → Образовање → е-Заказивање термина у ОШ).

Родитељи који немају могућност или се не сналазе на порталу, упис ученика могу обавити у школи, код секретара сваког радног дана од 9 – 11 часова и за ту прилику је потребно понети било који извод из матичне књиге рођених или фотокопију извода како бисмо унели валидне податке.

У школу „Раде Кончар“ уписују се ученици који имају пербивалиште које припада тертиторији наше школе.

Територија школе

Превремени упис: деца рођена између 1. марта  и 31. августа 2018. године, а чији родитељи желе да она ПОЂУ РАНИЈЕ У ШКОЛУ, могу да се од 1.4.2024. године пријаве психологу школе на број телефона 0112611125, ради договора о термину за проверу спремности за полазак у први разред.

У школу се може уписати и  ДЕТЕ СТАРИЈЕ ОД 7 ГОДИНА, рођено пре 1.3.2017. године уз мишљење Интерресорне комисије о одлагању поласка у школу за претходну годину. Пријава уписа старије деце такође се врши од 1.4.2024. године код административног радника школе.

ОБАВЕШТЕЊЕ

РОДИТЕЉИ БУДУЋИХ ПРВАКА КОЈИ ТЕРИТОРИЈАЛНО НЕ ПРИПАДАЈУ НАШОЈ ШКОЛИ, потребно је да доставе молбу школи за упис свог детета у први разред. Молба се предаје секретару школе, психологу или педагогу. Рок за предају молби је 31.1.2024. године. Молба садржи основне податке о детету, његово пребивалиште и разлог због кога га уписујете у нашу школу. У молби обавезно напишите свој број телефона и мејл адресу, како бисмо могли да вас контактирамо.

Молбе ће бити решене до првог јуна, тако да ћете о исходу бити обавештени након тог датума.

Срећан полазак у први разред жели вам колектив ОШ „Раде Кончар“