Историјат ОШ „Раде Кончар”

Основна школа „Раде Кончар” је основана 1962. године. Њој је припало истакнуто место у вршењу просветне и културне мисије, пошто је била место окупљања младих, где су стицали знање, а из ње одлазили ширећи просвету, културу, нова схватања и нове погледе. Школа је одиграла значајну улогу у целокупном развоју просвете и културе Земуна.
Школа се, осим лепом традицијом и истакнутим местом у нашем школству, може поносити и доприносом нашој култури, науци и привреди. Из ђачких клупа ове школе изашли су и стасали многи, сада истакнути, научници, уметници, привредници, политичари…
Резултати праксе, који су добијали највиша друштвена и стручна признања, школа је на најбољи начин нашла своје место у преображајима нашег друштва израстајући у савремену школу.