Овогодишња Дечја недеља, која је одржана под слоганом „Подељена срећа, два пута је већа!“, осим што је протекла у едукацији деце да упознају своја права, у нашој школи је обележена и у знаку књиге. Ученици су у школској библиотеци могли да разгледају изложбу дела из класичне књижевности за децу, али и савремених романа и збирки поезије и прозе. Изложене књиге су се убрзо потом нашле у рукама знатижељних читалаца. У продуженом боравку учитељица Радмила Марковић је својим ученицима приредила изненађење тако што је донела литературу намењену деци из своје приватне библиотеке, па су ових дана могли да се друже са Агијем и Емом, да шетају са Родаријевим Јасминком по земљи Лагарији и завире у Гејменов тајанствени свет.
Подељена срећа са књигом је још већа.