Овогодишња Дечија недеља, чији је слоган Да право свако – дете ужива лако,отворена је доделом награда дечије књижевне критике, у Библиотеци града Београда, 7. 10. 2019. године. По мишљењу дечијег књижевног жирија, који су чинили основци београдских основних школа, награду „Доситејево перо“ за млађи узраст освојила је збирка песама Симеона Маринковића „На крилима радости“, а у категорији дела за старији дечји узраст прву награду добила је књига Јасминке Петровић „О дугмету и срећи“. На свечаној манифетацији су били присутни и наши млади књижевни критичари са библиотекарком Благицом Здравковић. Наши ученици трећег и седмог разреда, чланови шесточланог жирија, су током прошле године читали тек објављене књиге за децу и, у складу са Конвенцијом Уједињених нација о правима детета, изнели свој став о литератури намењеној деци. Посебно задовољство причинио им је сусрет и дружење са писцима, као и дивне књиге које су добили за успомену.