Додела награда „Читалачка значка“

На општинском такмичењу „Читалачка значка“ награђено је 30-оро ученика наше школе, а три ученице освојиле су највећа признања. Нађа Грего-Ружир, ученица IV4, и Данијела Станић, ученица VI3, добиле су титулу Велики поштовани писар, док је Теодора Нешић, ученица VII1, постала Велики поштовани говорник.

Титулу Поштовани писар добили су ученици: Андреа Мрвић I2, Михајло Ђурђевић I4, Маја Ухрик II1, Елена Дебић II3, Катарина Каназир III3, Маријана Мрвић IV2, Драгана Шурок IV3, Софија Даниловић V1 и Теодора Нешић VII1. За Поштоване говорнике проглашени су следећи ученици: Стефан Савић II1, Нађа Бурсаћ II1, Дуња Аничић II1, Уна Чугаљ II1, Маја Ухрик II1, Тара Трајковић II1, Андреа Ђоковић II2, Милица Јововић II3, Милош Тошев II4, Сања Јовић II4, Катарина Каназир III3, Милица Ђорђевић III3, Анђела Косановић III3, Лука Старчевић III3, Лука Бецић III1, Маријана Мрвић IV2, Уна Ерор IV2, Драгана Шурок IV3, Нађа Грего-Ружир IV4, Марија Поповић V4, Марко Тошев V2, Јелисавета Мартиновић V1, Данијела Станић VI3, Анђелина Николић VI3 и Милица Ракас VI1.

Награђени ученици су са Благицом Здравковић, библиотекарком, и Соњом Микић, учитељицом, у понедељак 15. 5. 2017. године ишли на доделу награда коју је огранизовало удружење „Пријатељи деце Земуна“ и градска библиотека „Свети Сава“. Било је то дивно дружење са књижевницом Славком Петковић Грујичић, али и са вршњацима из других земунских школа. Похваљујемо за изузетан труд све награђене ученике, а нарочито Нађу Грего- Ружир, Данијелу Станић и Теодору Нешић, носиоце највећих признања за говорништво и писање читалачких дневника на овом такмичењу, као и Мају Ухрик, Катарину Каназир, Маријану Мрвић и Драгану Шурок, које су, такође, освојиле и титулу Поштованог говорника и титулу Поштованог писара, и одељење 2/1 са највише освојених диплома.