Читалачке радионице са родитељима

Како то изгледа када се са мамом или татом нађеш у истој ђачкој клупи имали су прилику да доживе наши ученици другог разреда. Учитељице другака су у корелацији са школским библиотекаром одржале у марту и априлу читалачке радионице чија је тема била „Моја омиљена књига“. Интересантно је да су се овог пута на месту предавача нашли ђачки родитељи који су говорили о својој омиљеној литератури у детињству. Било је то драго подсећање на некадшњу лектиру и неке већ заборављене наслове, али и одлична препорука деци да пожеле да прочитају старе добре књиге као што су романи: „Пипи Дуга Чарапа“ Астрид Линдгрен, „Кроз пустињу и прашуму“ Хенрика Сјенкјевича“, „Леси се враћа кући“ Ерика Најта. На свим тим часовима много се говорило и о фантастичним световима бајки, као и о поезији за најмлађе која је увек посебна, очаравајућа и интересантна. Атмосфера је била дивна и сви присутни су уживали у неприлазној лепоти књижевних дела за децу.