Час са родитељима

Ученици четвртог разреда су уживали на несвакидашњим часовима које су организовале њихове учитељице и школска библиотекарка. Овe часовe учинили су изузетним њихови предавачи. Улогу наставника имали су родитељи, тетке и баке, који су ученицима представили своје омиљене књиге из детињства. Сви смо с одушевљењем слушали њихове импресије о радо читаној литератури из најмлађих дана и препоруке за читање. Било је занимљивих питања и разговора које су водили са ученицима, а у учионицима је владала пријатна атмосфера и деловало је као да су на тренутак сви одрасли, који су били присутни, поново били деца у ђачким клупама. Ово незаборавно дружење улепшао је и књижевник Мирослав Кокошар, који је такође био гост и понео најлепше утиске о овим оригиналним књижевним сусретима. Он је уживао у разговору са ђачким родитељима и рођацима, а додатно је улепшао атмосферу и својим духовитим стиховима из књиге „Мени је мене жао“. Надамо се да ће ови дивни часови, које последњих година организујемо, постати традиција у нашој школи.