Општина Земун је, међу 12 општина, у пројекту „Бесплатне школе спорта“, које се реализује у сарадњи са Министарством за омладину и спорт Републике Србије, Секретаријатом за спорт и омладину Београда и Београдском асоцијацијом за школски спорт. У оквиру тога наша школа је пружила простор за организацију основа борилачких вештина намењених узрасту ученика првог и другог разреда. Акценат је на стицању моторичких способности. Тренинзи су понедељком и петком, и понедељком и средом ( сваке недеље се смењују дани), са почетком у 12:30 часова. У тренинге су укључени ученици ОШ “ Раде Кончар“, али и ученици из других школа. Реализација пројекта започела је 6.9.2021, и након месец дана рада, можемо рећи да су ученици задовољни. Пројекат је планиран за школску 2021/22. Тренинзи су бесплатни. Реализује их Ђуро Мартиновић, студент са Факултета за спорт и физичко васпитање.
Координатор пројекта
Маријана Маринковић